اخبار و رویدادهای مهم

.

ارتقای شاخص‌های سلامت مادر و نوزاد در جنوب غرب خوزستان

1402/8/10 چهارشنبه

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ارتقای شاخص‌های سلامت مادر و نوزاد در جنوب غرب خوزستان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار وب‌دا از پیش از ظهر امروز کمیته بررسی شاخص‌های سلامت مادر و نوزاد نوزاد با حضور دکتر سید محمد صالحی، معاون درمان، مدیر نظارت و اعتباربخشی، مسئولان و کارشناسان بیمارستانهای تابعه دانشگاه در دفتر این معاونت برگزار گردید
دکتر صالحی در حاشیه این کمیته ضمن قدردانی از تلاش همکاران در کاهش شاخص مرگ مادر و نوزاد و کاهش سزارین نخست زا اظهار داشت: برای حفظ و ارتقای این شاخص ها باید در مسیر ارتقای سلامت مادران، نوزادان و حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تلاش مضاعفی داشته باشیم.
وی افزود: کاهش شاخص مرگ مادری به میزان 40 درصد، کاهش پریناتال مورتالیتی و ارتقای رتبه دانشگاهی، کاهش شاخص مرگ نوزادی و نزدیک شدن به شاخص هدف کشوری، استقرار برنامه های جوانی جمعیت، پیشگیری از سقط و ترویج زایمان طبیعی، کاهش موارد اعزام مادران، نوزادان و کودکان، شاخص‌هایی هستند که نسبت به سال گذشته ارتقای بسیار خوبی داشته‌اند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: تامین نیروی پزشک متخصص، پرستار و ماما و همچنین تامین تجهیزات پزشکی و به روزرسانی تجهیزات موجود، برگزاری کلاسهای آمادگی زایمان در بیمارستانها و تربیت مدرس زایمان فیزیولوژیک به منظور ترویج زایمان طبیعی و راه‌اندازی و شروع به کار مرکز ناباروری نجوا در جهت باروری زوجین از جمله اقدماتی هستند که برای ارتقا شاخص سلامت مادران و نوزادان و در راستای برنامه جوانی جمعیت از سوی این معاونت انجام شده اند.
وی در پایان از خریداری یکدستگاه رت‌کم برای معاینه شبکیه چشم نوزادان و تجهیز و راه اندازی کلینیک ROP  در بیمارستان طالقانی جهت معاینه رتینوپاتی و پیشگیری از ارجاع نوزادان به بیمارستانهای مرکز استان نیز خبر داد.
آرشیو
كلمات كليدي :ارتقای شاخص‌های سلامت مادر و نوزادجنوب غرب خوزستانکاهش شاخص مرگ مادری
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 12945484
تعداد بازديد پورتال: 14440626
آخرين ويرايش صفحه
دوشنبه 30 بهمن 1402 09:15:43
تم سایت
تیره روشن
تغییر اندازه فونت
ب+ ب ب-
اندازه نمایش صفحه
بزرگتر پیش فرض کوچکتر
فاصله بین خطوط و کلمات
+ پیش فرض -
بازگشت به حالت پیش فرض