اخبار و رویدادهای مهم

.

انجام ۵۰۰ تست سریع از اطرافیان بیماران کرونا مثبت در آبادان

1399/11/2 پنجشنبه

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان از انجام ۵۰۰ تست سریع از اطرافیان بیماران کرونا مثبت در قالب طرح شهید سلیمانی توسط کارشناسان پیشگیری از بیماری های مرکز بهداشت شهرستان آبادان خبر داد.

نجمه سیدآقامیری در مصاحبه با خبرنگار وبدا گفت: از تاریخ ۲۹ دی ماه با پیگیری و تلاش های صورت گرفته انجام تست سریع آزمایش بیماری کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی در شهرستان فعال شده و هم اکنون با تجهیز و راه اندازی تیم های واکنش سریع سیار، نمونه گیری از افرادی که با موارد مبتلا به کرونا مواجهه مستقیم داشته اند در سطح شهرستان در حال انجام است.
وی عنوان کرد: از آنجاییکه شناسایی زود هنگام بیماران کرونایی و ارائه مراقبت ها و خدمات ضروری بهداشتی ( حضوری و غیر حضوری ) به خصوص به گروههای در معرض خطر  بسیار پراهمیت است با راه اندازی این فرایند و انجام تست سریع در محل سکونت افراد، ۵۰۰ تست در ماه گذشته انجام شده و منجر به شناسایی به هنگام ۱۰ بیمار مثبت گردیده و در خصوص قرنطینه خانگی آنان اقدام شده است.
به گزارش پایگاه خبری وب دا، نجمه سید آقامیری با اشاره به وضعیت حساس و شکننده ی موجود در خصوص کرونا در شهرستان اظهارکرد: خانواده های بیماران کرونا مثبت و افرادی که در تماس نزدیک با ایشان بوده اند، به صورت مستمر و روزانه مورد پیگیری تلفنی و آموزش اصول قرنطینه در منزل توسط همکاران  مرکز بهداشت قرار می گیرند.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان از همه همشهریان آبادانی خواست با عدم حضور در اجتماعات و عدم خروج غیر ضروری از منزل مجموعه بهداشتی شهر را در مهار بیماری کووید ۱۹ یاری نمایند.

 
آرشیو
نسخه قابل چاپ
بیشتر