منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين ويرايش صفحه:
آلبوم تصاویر
اخبار
اسلایدر
اطلاعیه ها
اوقات شرعی
بازديدها
بنر
پرسش و پاسخ
پیوندهای سایت
پیوندهای کاربردی
جستجو
خبر تک خطی
رویدادها و اخبار
زبان
زمان ديجيتال
سامانه ها
سایر لینک ها
کارگاه آموزش
کپی رایت
گزارش تصویری
لوگو
لوگوی فوتر
مطالب آموزشی
منو
منو
نظر خواهی
ورود

اخبار

1399/8/20 سه‌شنبه

به کمک فوریت های پزشکی دو فرشته کوچک خرمهشری و شادگانی در خانه چشم به جهان گشودند.

دکتر امین منصور رئیس اورژانس پیش بیمارستانی آبادان ازانجام موفقیت آمیز دو مورد زایمان طبیعی مادران باردار خرمشهری و شادگانی در خانه خبر داد.

.
به گزارش مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان ؛ دکتر امین منصور رئیس اورژانس پیش بیمارستانی خبر از انجام دو مورد ماموریت موفقیت آمیز کمک به زایمان مادران باردار خرمشهری و شادگانی توسط پرسنل عملیاتی فوریت های پزشکی داد.

ایشان در تشریح خبر گفت : ماموریت اول درپی تماس تلفنی مبنی بر درخواست کمک برای مادر باردار شادگانی به مرکز ارتباطات اورژانس 115 آبادان در ساعت 16:35 دوشنبه 19 آبان گزارش داده شد. مرکز ارتباطات اورژانس بلافاصله نزدیکترین تیم امدادی اورژانس پیش بیمارستانی را به محل فوریت اعزام کرد.

دکتر منصور با اشاره به اینکه پس از رسیدن کارشناسان فوریت های پزشکی بر بالین بیمارامکان انتقال مادر باردار بعلت شروع فرآیند زایمان نبود، گفت : کارشناسان اعزامی می بایست هدایت  زایمان از نوع بریچ  را بر عهده میگرفتند، (زایمان بریچ یکی از سخترین زایمان ها است که در بیشتر مواقع بصورت سزارین و به علت مخاطرات احتمالی در محیط بیمارستانی انجام می شود ) که خوشبختانه کارشناسان  مجرب اورژانس 115 شادگان با موفقیت کامل و در منزل مددجو این ماموریت را به انجام رساندند .

وی افزود : مادرباردار شادگانی و نوزاد پسر پس از دریافت اقدامات درمانی جهت ادامه روند درمان با آمبولانس اورژانس پیش بیمارستانی به بیمارستان ولیعصر شادگان منتقل شدند.

مدیر فوریت های پزشکی در ادامه گفتند: ماموریت دوم طی دریافت گزارشی مبنی بر شروع درد زایمان مادر باردار خرمشهری در ساعت 19:11 به مرکز ارتباطات اورژانس 115 اطلاع داده شد. پس از دریافت درخواست کمک مرکز ارتباطات تیم امدادی پایگاه اورژانس 115 کوتشیخ را به محل اعزام کردند.

رئیس اورژانس 115 عنوان کرد : به دلیل شدت یافتن دردهای زایمانی و پیشرفت روند زایمان ، کارشناسان فوریت های پزشکی اقدام به فراهم نمودن شرایط زایمان در منزل نمودند. فرشته کوچک خرمشهری به کمک تکنسین های اورژانس با صحت و سلامت کامل چشم به جهان گشود. پس از انجام مراحل زایمان نوزاد دختر و مادر جهت ادامه روند مراقبت های درمانی به بیمارستان ولیعصر خرمشهر منتقل شدند

دکتر امین منصور در پایان عملکرد اورژانس 115 در انجام این نوع ماموریت ها را موفق و مطلوب ارزیابی کردند و افزودند : از ابتدای سال جاری تا کنون 7 مورد زایمان موفقیت آمیز در منزل و آمبولانس به کمک فوریت های پزشکی انجام شده است که در نوع خود قابل تقدیر و ستایش می باشد.

کارشناسان اعزامی در این دو ماموریت موفق آقایان محسن سیاحی و کاظم عساکره از شادگان و آقایان باقر طاهر پور و سجاد محمودی از اورژانس 115 خرمشهر بودند.

تصویر فوق مربوط به نوزاد دختر خرمشهری می باشد که توسط فوریت های پزشکی پس از تحویل مادر و نوزاد به بیمارستان گرفته شده است.
 
.
آرشیو
نسخه قابل چاپ
بیشتر