شنبه 28 فروردین 1400  

اخبار

1399/11/14 سه‌شنبه

بازگشت به زندگی خانم ۶۳ ساله با اقدام به موقع اورژانس ۱۱۵ آبادان.

خانم ۶۳ ساله آبادانی که قبل از رسیدن به بیمارستان دچار ایست قلبی تنفسی شده بود با اقدام اورژانس ۱۱۵ به زندگی بازگشت.

.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان ، دکتر امین منصور در تشریح این خبر اظهار داشت:


به دنبال درخواست کمک برای خانم ۶۳ ساله با سابقه فشار خون و کاهش سطح هوشیاری سریعا یک تیم امدادی از پایگاه اورژانس ۱۱۵ ذولفقاری به محل فوریت اعزام شدند.

رییس اورژنس پیش بیمارستانی در ادامه با اشاره به اینکه این حادثه دوشنبه شب راس ساعت ۲۰:۰۰ به مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ اطلاع داده شد، گفت : کارشناسان فوریت های پزشکی پس از رسیدن بر بالین بیمار اقدامات اولیه پیش بیمارستانی را بر روی مددجو انجام دادند و جهت ادامه مداوا به بیمارستان ۱۷ شهریور منتقل کردند اما قبل از رسیدن به بیمارستان مقصد بیمار در داخل آمبولانس دچار ایست قلبی تنفسی شد.

دکتر امین منصور بیان کرد: بدون اتلاف وقت کارشناسان فوریت های پزشکی عملیات احیا ، ماساژ قلبی و حمایت های تنفسی را بر روی بیمار تا اتاق احیا اورژانس بیمارستان ۱۷ شهریور انجام دادند که به یاری خدا منجر به بازگشت نبض و تنفس بیمار شد و خانم ۶۳ ساله به زندگی بازگشت.

مدیر فوریت های پزشکی با بیان اینکه این عملیات احیا موفق مورد تایید و تقدیر و تشکر متخصص طب اورژانس بیمارستان ۱۷ شهریور آقای دکتر نورانی قرار گرفت ، عنوان کرد: تکنسین های اورژانس ۱۱۵ در این ماموریت آقایان محمد رضا صداقتی و ابراهیم نگروای بودند.

دانشکده علوم پزشکی آبادان


.
آرشیو
كلمات كليدی :بازگشت به زندگیتیم امدادی اورژانس 115ماساژ قلبیحمایت های تنفسیمدیرفوریت های پزشکی
نسخه قابل چاپ
بیشتر