شنبه 28 فروردین 1400  

اخبار

1399/11/10 جمعه

تصادف جاده ای تلخ در محور روستای تنگه به آبادان ۲ فوتی و ۵ مصدوم به دنبال داشت.

سانحه رانندگی برخورد دو خودرو پراید در محور روستای تنگه به آبادان ۲ قربانی گرفت و ۵ نفر دیگر را روانه بیمارستان کرد.

.
به گزارش رولبط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان:

 دکتر امین منصور رئیس اورژانس پیش بیمارستانی در تشریح این خبر اظهار داشت: سانحه رانندگی برخورد دو دستگاه خودرو پراید  در محور روستای تنگه یک به آبادان ۲ فوتی و ۵ مصدوم به دنبال داشت.

منصور در ادامه گفت : این سانحه صبح جمعه ساعت 09:04 به مرکز ارتباطات اورژانس 115 آبادان اطلاع داده شد که به دنبال این خبر کارشناسان مرکز پیام 4 تیم امدادی  فوریت های پزشکی را به محل حادثه اعزام کردند.

مدیر فوریت های پزشکی با اعلام به اینکه مصدومان همگی جوان و کودک با سن های بین یکسال تا 37 سال بودند ، اضافه کرد: کارشناسان اورژانس 115 پس از حضور در محل حادثه و انجام ارزیابی های اولیه با یک مصدم یکساله خردسال فاقد علایم حیاتی و 6 مصدوم به شدت آسیب دیده مواجه شدند. بلافاصله کارشناسان فوریت های پزشکی با توجه به اولویت تریاژ ، اقدامات احیا قلبی_ریوی را بر روی کودک خردسال انجام دادند که متاسفتانه علیرغم تلاش های صورت گرفته کودک در محل حادثه جان باخت.

وی افزود : در این حادثه دلخراش مرد 37 ساله و خانم 16 ساله بعلت شدت جراحات وارده قادر به تنفس خود به خودی نبودند و کارشناسان فوریت های پزشکی راه هوایی مصدومان را جهت برقرار کردند تنفس مصنوعی لوله گذاری کردند سایر مصدومان نیز پس از دریافت اقدامات درمانی پیش بیمارستانی جهت ادامه مداوا با کمک آمبولانس های اورژانس 115 به بیمارستان شهید بهشتی آبادان منتقل شدند.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی ادامه داد: شدت حادثه و وخامت حال بیمار باعث شد که مصدوم 37 ساله به تلاش های کادر درمان بیمارستان عکس العملی نشان ندهد و بعد از یک ساعت در بیمارستان شهید بهشتی آبادان جان خود را از دست داد.

دکتر امین منصور در پایان ضمن دعوت از رانندگان وسایل نقلیه به رعایت سرعت مطمئنه و احتیاط در رانندگی، یادآور شد: مردم در برخورد با حوادث اورژانسی که نیاز به ارایه خدمات فوریت های پزشکی دارند خونسردی خود را حفظ کرده و در تماس با اورژانس 115 به سوالات کارشناسان مرکز ارتباطات پاسخ داده و به راهنمایی های آنها توجه کنند و در ارایه گزارش به اورژانس حتما به نوع حادثه ، تعداد مصدومین ، سن بیمار ، سابقه بیماری و آدرس دقیق توجه کافی داشته باشید.

 
.
آرشیو
كلمات كليدی :تصادفات جاده ایاحیا قلبی ریویکارشناسان فوریت های پزشکیاورژانس 115تلاش کادر درماندکتر امین منصور رریس فوریت های پزشکی
نسخه قابل چاپ
بیشتر