شنبه 28 فروردین 1400  

اخبار

1399/10/9 سه‌شنبه

کارشناسان اورژانس ۱۱۵ آبادان ناجی جان جوان ۳۴ ساله شدند.

فوریت های پزشگی آبادان در اقدامی موفق و به موقع جان جوان ۳۴ ساله را نجات دادند.

.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان،دکتر امین منصور رییس اورژانس پیش بیمارستانی اظهار داشت:


به دنبال درخواست کمک از اورژانس ۱۱۵ آبادان برای جوان ۳۴ ساله که بعلت مصرف بی رویه دارو دچار کاهش هوشیاری شده بود یک تیم از فوریت های پزشکی آبادان به محل اعزام شدند.

ایشان افزود : این جوان با مصرف خودسرانه و بیش از حد دارو دچار مسمومیت دارویی و به دنبال آن ایست قلبی تنفسی شده بود.

مدیر فوریت های پزشکی گفت : با اعلام این خبر به مرکز ارتباطات اورژنس ۱۱۵ در ساعت ۱۰:۲۶ صبح روز دوشنبه ۸ دی ماه ۹۹ ، بلافاصله کارشناسان فوریت های پزشکی با طی کمترین زمان ممکن خود را بر بالین بیمار رساندند تکنسین های اورانس پس از بررسی های اولیه بیمار را فاقد هر گونه علایم حیاتی یافتند بی درنگ اقدام به احیا پیشرفته قلبی تنفسی بیمار نمودند.

ایشان در ادامه عنوان کردند: پس از یک ربع تلاش مستمر ، عملیات احیا بیمار به بار می نشیند و مددجو به زندگی دوباره باز می گردد با بازگشت نبض و تنفس جوان ۳۴ ساله ، کارشناسان فوریت های پزشکی جهت ادامه روند درمان بیمار را به بیمارستان شهید بهشتی اعزام کردند.


دکتر امین منصور با بیان اینکه این عملیات در هفته جاری دومین احیا موفق بود ،گفت: نجات جان یک انسان معادل نجات جان تمام جامعه بشری است به همین منظور خانم دکتر رحمتی متخصص طب اورژانس بیمارستان شهید بهشتی این اقدام تکنسین های اورژانس را با صدور گواهی کتبی و درخواست تشویقی مورد ستایش قرار داد.

کارشناسان موفق در این ماموریت آقایان سید رضا موسوی و اسماعیل صمیمی فر بودند.


 
.
آرشیو
نسخه قابل چاپ
بیشتر