چهارشنبه 2 بهمن 1398  
 
Wednesday, January 22, 2020  
 
الأربعاء, جمادى الأولى 27, 1441  
 
اخبار و رویدادهای مهم
1398/10/23 دوشنبه کارگاه کشوری کاهش آسیب مراکز سیار (موبایل سنتر)

کارگاه کشوری کاهش آسیب مراکز سیار (موبایل سنتر) به میزبانی معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب‌دا از آبادان این کارگاه 3روزه که امروز روز پایانی آن است به میزبانی اداره سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان و به ریاست دکتر احمدرضا ورمزیار برگزار شد.

 در روز آغازین کارگاه دکتر آرش یلالی، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان وزارت بهداشت، اساتید و شرکت‌کنندگان در خصوص اهمیت ارائه خدمات کاهش آسیب صحبت‌هایی را عنوان کرد.

 این کارگاه با حضور جناب آقای دکتر قدوسی، رئیس اداره پیشگیری از مصرف موادمخدر، الکل و دخانیات کارشناس مسئول برنامه‌ی کاهش آسیب اعتیاد و کارشناسان اداره ایدز وزارت بهداشت شکل اجرایی به خود گرفت.

در این کارگاه  مدرسان در خصوص اصول و مفاهیم اولیه برنامه «اوت ریجِ» راهبردها و راه‌کارها، برنامه‌ی تزریق سالم، برنامه پیشگیری و تشخیص بیماری سل، اصول بهداشتی و بیماری‌های منتقله جنسی، مفاهیم اولیه HIV، برقراری ارتباط موثر میدانی، منابع اجتماعی - ارجاع و ... موضوعاتی را مطرح کردند.

در روز دوم نیز داوودی‌منش، کارشناس برنامه پیشگیری از HIV و شکرینسب کارشناس مسئول آزمایشگاه معاونت بهداشت آبادان در خصوص نحوه‌ی انجام رپید تست HIV به همراه کار عملی و گروهی مطالبی را ارائه کردند.

در این گردهمایی آموزشی، کارشناسان ستادی و پرسنل موبایل سنتر دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، شیراز،  زابل، زاهدان، ایران‌شهر، ایران، اهواز ، کرمان و کرمانشاه حضور داشتند.

بیشتر
نسخه قابل چاپ