سه‌شنبه 13 خرداد 1399   20:07:58

اخبار و رویدادهای مهم

.

پلمپ یک نانوایی دیگر در آبادان

1399/2/28 يكشنبه

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان از اجرای سختگیرانه مقررات بهداشتی مرحله دوم فاصله‌گذاری در اصناف مرتبط با موادغذایی بویژه نانوایان خبر داد.

نجمه سید آقا میری صبح امروز در گفتگو با خبرنگار وب‌دا در آبادان ضمن تشکر ویژه از همراهی پلیس نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی شهرستان اعلام کرد: اجرای دقیق و سختگیرانه مقررات در سطح عمومی جامعه با دشواری های متعددی روبروست  و با وجود آموزش‌های فراگیر ارائه‌شده و تسهیل دسترسی با اقلام بهداشتی متاسفانه عده ای از متصدیان مراکز عرضه کننده موادغذایی حساس، تعهدی برای اجرای اصول اولیه و مهم مرحله دوم  فاصله‌گذاری در خود احساس نمی‌کنند و به این ترتیب تیم کارشناسان بهداشت محیط ما پس از طی مراحل آموزشی و صدور اخطاریه های قانونی اقدام به پلمپ مراکز عرضه موادغذایی و اماکن عمومی متخلف می‌نمایند.

وی افزود: در این هفته  20واحد صنفی که در روزهای پایانی هفته گذشته اخطار نهایی پلمپ دریافت کرده بودند مورد بازرسی مجدد قرار گرفتند. 18 مورد از این اماکن رفع نقص کردند و با انجام تمهیدات لازم مقررات بهداشتی را رعایت نمودند و نهایتا یک نانوایی و یک سوپرمارکت به علت عدم رعایت اصول بهداشتی گام دوم فاصله‌گذاری پلمپ شدند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان با بیان اینکه حدود 5000 بازرسی ویژه و خاص کنترل‌ها و آموزش‌های  فاصله‌گذاری فیزیکی توسط کارشناسان بهداشت محیط این مرکز انجام شده اعلام کرد: حداقل مدت پلمپ در این فاز 48 ساعت است و در صورتی که متصدی پس از بازگشایی مجددا مسایل تذکر داده شده را رعایت نکند با مجازات‌های شدیدتری مواجه خواهد شد.

سید آقا میری بیان کرد: سامانه 190 جهت ثبت شکایات مردمی به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت نظرات و گزارشات شهروندان عزیز آبادانی است.

آرشیو
بیشتر
نسخه قابل چاپ