چهارشنبه 2 مهر 1399   16:35:48

اخبار و رویدادهای مهم

.

بهره‌برداری از رادیولوژی متحرک دیجیتال در بیمارستان شهید بهشتی آبادان

1399/6/18 سه‌شنبه
برای اولین  بار در حوزه  فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره‌برداری از رادیولوژی متحرک دیجیتال در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان محقق شد.
دکتر هوشان شریعتی، معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان در گفتگو با خبرنگار وب‌دا در آبادان اظهار کرد: برای استفاده از دستگاه‌های رادیولوژی پرتابل(متحرک) نیاز به جابجایی بیمار وجود ندارد و در بخش‌هایی مثل مراقبت‌های ویژه، اتاق عمل و زمانیکه بیمار امکان حرکت ندارد، دستگاه یادشده کاربرد بالایی دارد.
ایشان ارزش ریالی این دستگاه جدید را ۸ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این دستگاه با قابلیت تصویربرداری دیجیتال با کیفیت بالا از تمام اندام‌های بدن و همچنین راحتی کار با آن با توجه به قابلیت چرخش تیوپ اشعه X در تمامی جهات، تا حدود زیادی نیازهای منطقه را برطرف خواهد کرد.
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان، حرکت موتوری دستگاه بدون نیاز به برق شهری، کاهش دز جذبی بیمار، عدم نیاز به کلیشه و پروسه ظهور و ثبوت تاریکخانه، ارسال مستقیم تصاویر به پرینت، مجهز بودن به CD/DVD writer و سایر مزایا را از ویژگی‌های این دستگاه جدید برشمرد و گفت: همین مزیت‌ها باعث شده است که محدودیت‌های دستگاه پرتابل آنالوگ در این مدل جدید وجود نداشته باشد.
 
آرشیو
نسخه قابل چاپ
بیشتر