چهارشنبه 2 مهر 1399   16:02:49

اخبار و رویدادهای مهم

.

آیین گرامیداشت روز بهورز دانشکده علوم پزشکی آبادان

1399/6/23 یکشنبه
آیین گرامیداشت روز بهورز و تقدیر و تشکر از فعالان این عرصه در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان به میزبانی شهرستان شادگان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار وب‌دا از شادگان ظهر امروز در آیینی که به میزبانی شبکه بهداشت و درمان شادگان برگزار شد،  دکتر صبری‌پور، فرماندار شادگان اظهار کرد: احساس می‌کنم به شما بهورزان مدیونم، مبارزه جهادی شما مدافعان سلامت در خط مقدم نبرد با بیماری کرونا این را به ما ثابت کرد.
وی اضافه کرد: اولین گامی که برای تکریم شما عزیزان بر می‌دارم این است که به‌مناسبت این روز و جایگاه و منزلت بهورز با هماهنگی شورای اسلامی شهر یکی از خیابان‌های شهرستان را به نام بهورز نامگذاری و مزین به این نام کنیم.
در ادامه دکتر سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز بیان کرد: مرحوم دکتر شادپور بنیانگذار طرح خدمات اولیه مراقبت بهداشتی (PHC) و نظام شبکه، تصور نمی‌کرد که نتایج آن اینقدر در حوزه سلامت تحول شگرف ایجاد کند که در دنیا نیز بی‌نظیر باشد.
وی افزود: حضور بهورزان در نظام سلامت بسیاری از شاخص‌های بهداشتی را در کشور ارتقا داده است که کاهش مرگ مادری، کنترل و حذف بسیاری از بیماری‌ها و افزایش امید به زندگانی را به دنبال داشته است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: نقش شما بهورزان که در حفظ و ارتقای شاخص‌های دانشکده علوم پزشکی در تمامی حوزه‌ها باعث شده است تا این دانشکده همواره در بین دانشگاه‌های کلان منطقه ۴ کشور سرآمد باشد، ستودنی است و اینجانب از تلاش یکایک شما بهورزان عزیز قدردانی می‌کنم.
در بخش دیگری از این آیین حجت‌الاسلام شرفی، امام جمعه شادگان نیز عنوان کرد: از تلاش و زحمات چشمگیر رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در مدیریت سلامت شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان بویژه در موضوع مبارزه با بیماری کرونا که در سطح استان نیز بی‌نظیر است قدردانی می‌کنم.
وی ادامه داد: بنده در این برنامه حاضر شدم تا قدردان زحمات شما کارکنان بهداشت و درمان شهرستان باشم که همیشه حامی دفتر امام جمعه شهرستان بوده‌اید.
در پایان این مراسم از ۱۵ بهورز و ۶ مربی نمونه  شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان با اهدای لوح و هدیه تقدیر شد.
فرماندار شادگان، امام جمعه این شهرستان، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، قائم مقام رئیس دانشکده، معاون فنی معاونت بهداشت، مدیران شبکه بهداشت و درمان خرمشهر و شادگان، روسای مرکز بهداشت آبادان، خرمشهر و شادگان، شهردار شهر خنافره و جمعی از مدیران ستادی دانشکده علوم پزشکی آبادان از حاضرین در این جلسه بودند.
آرشیو
نسخه قابل چاپ
بیشتر