پنجشنبه 6 تير 1398  
 
Thursday, June 27, 2019  
 
الخميس, شوال 24, 1440  
 
اخبار و رویدادهای مهم
اصلی
1398/1/19 دوشنبه اعزام اتوبوس آمبولانس و بالگرد به خوزستان

رئیس سازمان اورژانس کشور دقایقی پیش از مناطق سیل زده جنوب غرب خوزستان بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار وب‌دا از آبادان، دكتر پيرحسين كوليوند، رئیس اورژانس کشور در بازدید یادشده اظهار داشت: متاسفانه در خوزستان خسارات زیادی وارد شده و گویا ۱۷۴ روستا یا در محاصره و یا اینکه در عمق آب هستند.

وی اضافه کرد: آنچه برای ما در این بحران مهم بود خدمات پزشکی بود که در مناطق سیل‌زده در حال ارائه است، خدماتی که در پایگاه‌ها و کمپ‌های اسکان اضطراری ارائه می‌شود.

دکتر کولیوند ضمن تقدیر از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی آبادان و اهواز و همکاران ایشان بیان کرد: نیروهای اورژانس و پزشکان متخصص در محل‌ها حضور دارند و در آبادان شاهد بودیم که پزشک متخصص داخلی و نیروهای بهداشت محیط و مبارزه با بیماری‌ها به صورت مستمر در حال بررسی وضعیت افراد سیل‌زده هستند.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: با وجود حجم بالای این حادثه اما تا به امروز حتی یک مورد بیماری واگیر نداشتیم، دارو و اقلام و تجهیزات پزشکی نیز کمبود محسوسی ندارند و در صحبت با مردم ایشان از خدمات پزشکی ابراز رضایت کردند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰ دستگاه آمبولانس ۶ دستگاه اتوبوس آمبولانس ۲بالگرد و ۲۰ تیم ویژه فوریت‌های پزشکی با نیروهای خبره وارد استان خوزستان شده و می‌شوند.

دکتر کولیوند تصریح کرد: تیم‌های پرستاری خبره نیز به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند و گروه‌های پزشکی براساس درخواست روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه تامین خواهند شد تا خوزستان به صورت كامل از این بحران خارج شود.

بازدید میدانی رئیس سازمان اورژانس کشور از روند ارائه خدمات درمانی به اهالی روستای در معرض سیل دریسیه شادگان و بررسی وضعیت اردوگاه اسکان موقت خانوارهای سیل‌زده این روستا در محل شرکت توسعه کشت و صنعت فارابی صورت گرفت.
در این بازدید دکتر شكراله سلمان‌زاده؛ سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان، معاونان و مدیران بخشهای مختلف این دانشکده وی را همراهی کردند.
دکتر کولیوند در ادامه با حجت‌الاسلام ناصری‌نژاد، نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی و مهندس حاجیان، فرماندار این شهرستان دیدار کرد و گزارشی از سفرش به این منطقه ارائه داد.

بیشتر
نسخه قابل چاپ