پنجشنبه 6 تير 1398  
 
Thursday, June 27, 2019  
 
الخميس, شوال 24, 1440  
 
اخبار و رویدادهای مهم
اصلی
1397/10/9 يكشنبه پلمپ 2 مرکز غیر مجاز ارائه‌دهنده خدمات درمانی در آبادان

به همت واحد نظارت بر درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان 2مرکز  غیر مجاز ارائه‌دهنده خدمات درمانی در آبادان شناسایی و پلمپ شدند.

 دکتر حجت‌اله جانبی،  معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان در این خصوص اظهار داشت: در پی بازدیدهای میدانی کارشناسان نظارت بر درمان دانشکده  و گزارشات مردمی، 2 مرکز که توسط افراد غیر پزشک و فاقد صلاحیت راه‌اندازی  شده بودند و به انجام لیزر درمانی و سایر اعمال زیبایی و دخالت در کارهای تخصصی پزشکی مبادرت می ورزیدند، شناسایی و پس از طی مراحل قانونی پلمپ و پرونده آنها برای برخورد قانونی با همکاری واحد حقوقی دانشکده به مراجع ذیصلاح ارجاع شد.

وی تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت، استفاده از هر گونه تجهیزات و دستگاه‌های درمانی بدون اخذ مجوزهای قانونی ممنوع بوده و هیچ شخصی نمی‌تواند بدون داشتن تخصص و  اخذ مجوزهای مربوطه  از این دستگاه‌ها برای درمان بیماران استفاده کند.

جانبی به شهروندان توصیه کرد اقداماتی مانند لیزر درمانی و سایر درمان‌های مرتبط با پوست و مو را در مراکز پزشکی دارای مجوز از دانشکده علوم پزشکی انجام دهند و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مراکز غیر مجاز، موضوع را از طریق سامانه 190 اطلاع داده و یا به صورت حضوری موارد را به کارشناسان نظارت بر درمان دانشکده گزارش کنند تا با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.

از ابتدای سال 1397 تا کنون 8 مرکز در حوزه فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان به دلیل مداخله در امور پزشکی شناسایی و پلمپ شده‌اند.

بیشتر
نسخه قابل چاپ