دوشنبه 6 خرداد 1398  
 
Monday, May 27, 2019  
 
الإثنين, رمضان 22, 1440  
 
اخبار و رویدادهای مهم
1397/8/29 سه‌شنبه نشست مشترک دانشکده علوم پزشکی و دانشگاه آزاد آبادان

نشست مشترک مسئولین دانشکده علوم پزشکی و دانشگاه آزاد آبادان با محوریت تنظیم تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وبدا از آبادان، این نشست با حضور معاون آموزش، تحقیقات و فناوری، مدیر تحقیقات و فناوری و رییس دانشکده پرستاری دانشکده علوم پزشکی و رییس، معاون پژوهش و مسئول اقتصاد دانش‌بنیان دانشگاه آزاد آبادان برگزار شد.

در این نشست حول محور همکاری‌های مشترک دو دانشگاه در زمینه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و استفاده از امکانات و تجهیزات مربوطه بحث و تبادل نظر شد.

دکتر رکاب‌دار، رییس دانشگاه آزاد، فضای همکاری‌های مشترک را در سطح دو دانشگاه و شهرستان آبادان کاملا مساعد ارزیابی کرد.

معاون آموزش، تحقیقات و فناوری دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز با بیان توانایی‌های ویژه و معرفی گروه‌های مصوب و شرایط آموزشی و پژوهشی این دانشکده، به استفاده مناسب از زیرساخت‌های دانشگاه آزاد در راستای پذیرش بهتر دانشجوهای بین‌المللی این دانشکده اشاره کرد.

دکتر نوری، با بیان پروژه‌های پژوهشی دانشکده علوم پزشکی، در جهت بهبود شرایط زیست محیطی منطقه، خواستار همکاری های 2جانبه شد. وی همچنین به شرح فعالیت‌های بین المللی این دانشکده پرداخت.

در ادامه این نشست، ملیحی، مدیر تحقیقات و فناوری دانشکده علوم پزشکی آبادان، در خصوص برگزاری همایش‌های ملی و منطقه‌ای با مشارکت 2دانشگاه و همچنین اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک صحبت گفت.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد نیز مستمر بودن این نشست‌ها را در جهت هم‌افزایی و استفاده‌های علمی مشترک بسیار مفید ارزیابی کرد و خواستار تداوم نشست‌ها و تبادل نظرات شد.

در همین راستا تراب‌پور، رییس دانشکده پرستاری، ضمن ابراز خرسندی از موقعیت بوجود آمده، از توانایی‌های دانشکده علوم پزشکی در خصوص در اختیار گذاشتن ظرفیت‌های موجود برای برگزاری دوره‌های علمی و آموزشی گفت.

همچنین جانقربان، سرپرست توسعه فناوری این دانشکده در مورد استارت‌آپ مشترک توضیحاتی را ارائه داد.

در انتهای این نشست، دکتر رکاب‌دار، ابراز امیدواری کرد که به عنوان قدم ابتدایی بتوان بخشی از تفاهمات موجود را به زودی اجرایی کرده و در قدم‌های بعدی همکاری‌های مشترک را گسترش داد.

بیشتر
نسخه قابل چاپ