دوشنبه 2 ارديبهشت 1398  
 
Monday, April 22, 2019  
 
الإثنين, شعبان 17, 1440  
 
اخبار و رویدادهای مهم
12
1397/8/9 چهارشنبه عملکرد دانشکده علوم پزشکی آبادان در مرز شلمچه قابل تقدیر است
دکتر محمد اسماعیل مطلق در بازدید از مرز شلمچه ضمن تشکر از خدمات ارائه شده دانشکده علوم پزشکی آبادان در این منطقه مرزی اظهار کرد: معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان به عنوان متولی بهداشت مرز شلمچه با بهره‌گیری از توانمندی خود و بسیج توان بسیج نیروهای شهرستان‌های تابعه به ارائه متنوع‌ترین خدمات بهداشتی به زائرین اربعین اقدام کرد.
وی افزود:معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان با اتکا به تجربه چندین ساله خود در بحث اربعین از ظرفیت‌های موجود به نحو احسن استفاده کرد و با برنامه عملیاتی تدوین شده به اجرای آن اقدام کرد.
نماینده معاونت بهداشت وزارت بهداشت در اربعین گفت: خدمات ارائه‌شده در این نقطه مرزی شامل مراقبت‌های سندرمیک، بهداشت محیط، مامایی، دندانپزشکی، سلامت روان و آموزش بوده که با توجه به حجم تردد روزانه ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر در قالب کارشناس‌های بهداشتی در دو شیفت ۱۲ ساعته خدمات‌رسانی کردند.
وی ادامه داد: حضور ۲۴ ساعته نیروهای بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان در مرز شلمچه و ارائه خدمات به زوار بنا به اظهارات همین زائران در نوع خود بسیار جالب و قابل تقدیر بوده است.
دکتر مطلق بیان کرد: تا روز اربعین حسینی تعداد ۷۰۵ نفر از نیروهای بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان در مرز شلمچه مشغول خدمات‌رسانی بودند که از این تعداد ۴۱۵ نفر نیروهای مبارزه بیماری‌ها، ۲۱۰ نفر نیروی بهداشت محیط، ۵۰ نفر نیروی ماما، ۲۰ نفر پزشک و ۱۰ دندانپزشک بودند.
بیشتر
نسخه قابل چاپ