يكشنبه 5 اسفند 1397  
 
Sunday, February 24, 2019  
 
الأحد, جمادى الثانية 19, 1440  
 
اخبار و رویدادهای مهم
12
1397/4/17 يكشنبه عملکرد مرکز بهداشت در روزهای شوری آب آبادان

هوشنگ محمدیان صبح امروز در گفتگو با خبرنگار وبدا در آبادان اظهار داشت: در خرداد و ابتدای تیر ماه امسال که آب آبادان شرایط مناسبی نداشت، کارشناسان مرکز بهداشت آبادان به صورت مستمر کیفیت آب توزیع شده میان شهروندان را کنترل میکردند.
وی در همین خصوص اضافه کرد: در نیمه خرداد ماه سالجاری همزمان با افزایش قابل توجه هدایت الکتریکی به حدود 3 تا 4 برابر حد مجاز و حضور استاندار خوزستان در آبادان به منظور تسریع در تشکیل تیم مدیریت بحران شهرستان، بهداشت محیط مرکز بهداشت آبادان نیز تیم ویژه مدیریت نظارتهای بهداشتی در بحران را تشکیل داد.
محمدیان افزود: این تیم پرتلاش با حدود ۸هزار نفر ساعت کار شبانه روزی و حدود 4.5 برابر کار در شرایط عادی، انجام نظارتهای مختص آب را بدون تعطیلی دنبال کرد.
وی بیان کرد: کنترل تمام سامانه های آبرسانی شهری و روستایی در بخش شبکه توزیع آب لوله کشی که شامل 950 مورد کنترل هدایت الکتریکی، 950 مورد کنترل کدورت و 195 مورد نمونه برداری میکروبی بود؛ در این ایام اجرایی شد.رئیس مرکز بهداشت آبادان از انجام 13 نمونه برداری برای رصد شرایط احتمالی حضور عامل بیماری التور با توجه به افزایش شوری آب خبر داد و گفت:

80 مورد کنترل میزان سختی، نظارت بر تانکرها و ۳چرخه های سیار و انجام بیش از 4هزار مورد کلرسنجی از این مخازن سیار در محلهای بارگیری و توزیع از دیگر اقدامات صورت گرفته در این ایام بود.

وی عنوان کرد: در روزهای یادشده همچنین تخصیص 50 مورد کد جدید به
۳چرخه ها و مخازن سیار پلی اتیلن، نظارت ویژه،
 
کلرسنجی و کلر زنی آب شیرین کن هایی که قادر به ادامه فعالیت بودند و همچنین استخرها و کارخانه های یخسازی و هماهنگی و نظارت بر توزیع آبهای بسته بندی شده نیز اجرایی شدند.

محمدیان خاطرنشان کرد: هماهنگی با دهیاری ها برای جلوگیری از توزیع آب فاقد مشخصات بهداشتی در روستاها انجام شد و کارشناس بهداشت محیط به طور ثابت در محلهای بارگیری مخازن سیار مستقر بودند.
وی در پایان گفت: خوشبختانه با توجه به اقدام به موقع همکاران و فعالیتهای صورت گرفته تاکنون هیچ نوع طغیان ناشی از بیماریهای منتقله از آب و غذا گزارش نشده است.

بیشتر
نسخه قابل چاپ