يكشنبه 29 مهر 1397  
 
Sunday, October 21, 2018  
 
الأحد, صفر 12, 1440  
 
اخبار و رویدادهای مهم
1397/3/13 يكشنبه کشف و ضبط بیش از 600 کیلو موادغذایی فاسد در نیمه اول ماه مبارک رمضان
مدیرگروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از کشف و معدوم‌سازی حدود 600 کیلو ماده غذایی فاسد و غیرقابل مصرف در طرح سلامت رمضان خبر داد.
جعفر ربیحاوی در گفت‌وگو با خبرنگار وب‌دا اظهار داشت: در این طرح که تاکنون بیش از 1200 واحد صنفی حساس مورد پایش و بازرسی فنی قرار گرفته‌اند بیش از 600 کیلوگرم موادغذایی شامل مواد پروتئینی، لبنیات، کنسرو ،کمپوت و ... تاریخ گذشته و غیرقابل مصرف به همت کارشناسان بهداشت محیط از سطح توزیع خارج شد.
وی افزود: بدنبال تشدید نظارت‌ها و بازدیدهای کارشناسان بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، کشفیات از چرخه مصرف انسانی خارج و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.
در طول این برنامه تاکنون 50 مورد اخطار بحرانی و غیر بحرانی صادر و 3 واحد صنفی متخلف پلمپ شد.
همچنین در این بازه زمانی بیش از 644 مورد عوامل کیفی در مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی با تجهیزات پرتابل مورد سنجش قرار گرفته است و به تعداد 11 مورد شکایت ثبت شده در سامانه 190 کشوری رسیدگی شده است.
ربیحاوی یادآور شدند: مصرف کنندگان در هنگام تهیه موادغذایی به اطلاعات درج شده بر روی کالا دقت و موارد مشکوک را به سامانه 190 معرفی نمایند.
وی گفت: طرح سلامت رمضان تا پایان ماه مبارک ادامه داشته و در این طرح کارشناسان بهداشت محیط نسبت به پایش و کنترل موادغذایی عرضه شده و همچنین مراکز و اماکن تهیه و توزیع موادغذایی در تمام ساعات روز و ایام تعطیل اقدام می‌کنند.
بیشتر
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت |
Guest (aumsguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما