سه‌شنبه 28 اسفند 1397  
 
Tuesday, March 19, 2019  
 
الثلاثاء, رجب 12, 1440  
 
اخبار و رویدادهای مهم
123
1397/2/26 چهارشنبه 3بیمارستان دانشکده علوم پزشکی آبادان آموزشی شدند/گامی بلند در مسیر دانشگاه شدن
دکتر محمد نوری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار وب‌دا در آبادان اظهار داشت: مجوز آموزشی شدن بیمارستان‌های شهید بهشتی و آیت‌اله طالقانی آبادان و ولیعصر(عج) خرمشهر صادر شد.
وی در همین خصوص اضافه کرد: پیش از این برای انجام فرآیندهای آموزشی و تامین هزینه‌ها با مشکل مواجه بودیم و بعد از پیگیری‌های صورت گرفته این مشکلات مرتفع شد.
معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: بعد از دنبال شدن موضوع اعتباربخشی، بازدیدهایی به منظور تایید شرایط آموزشی شدن بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر انجام شد و در نهایت با امضای دکتر لاریجانی از ظرف وزیر محترم بهداشت، بیمارستان‌های یادشده آموزشی شدند.
وی با اشاره به این موضوع که تمامی مجوزهای جدید به صورت موقت هستند، خاطرنشان کرد: بعد از یکسال به منظور تمدید این شرایط، بیمارستان‌های ما ارزیابی خواهند شد.
دکتر نوری از مزایای آموزشی شدن بیمارستان‌ها گفت و تصریح کرد: هزینه‌های درمانی و بیمارستانی با این اتفاق کاهش پیدا می‌کند و شرایط جذب پزشک، پرستار و نیروی درمانی نیز تسهیل می یابد.
وی با بیان این مهم که با آموزشی شدن بیمارستان‌ها، رشد، توسعه و گسترش با قوانین آموزشی ارتقا پیدا خواهند کرد، گفت: در شرایط جدید امکان ایجاد بخشهای تازه و فضاهای آموزشی هم فراهم خواهد بود.
معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشکده علوم پزشکی آبادان ادامه داد: با آموزشی شدن بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر نه تنها هیچ خطری بیمار را تهدید نمی‌کند بلکه استانداردهای درمان بالا می‌رود و نظارت‌ها بیش از پیش می‌شود.
وی با تاکید بر این موضوع که آموزشی شدن بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر گامی بلند در مسیر تبدیل شدن دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه است، افزود: در حال حاضر تنها دانشکده‌ای در کشور هستیم که 3بیمارستان آموزشی دارد.
بیشتر
نسخه قابل چاپ