سه‌شنبه 28 اسفند 1397  
 
Tuesday, March 19, 2019  
 
الثلاثاء, رجب 12, 1440  
 
اخبار و رویدادهای مهم
10
1397/2/22 شنبه توان تبدیل شدن به بهترین دانشکده ایران را داریم
به گزارش خبرنگار وب‌دا از آبادان، دکتر علیرضا آموزنده در مراسم روز استاد در جمع اساتید دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: اینکه هیات امنای دانشگاه‌های علوم پزشکی قوانین این مجموعه‌ها را مصوب می‌کنند یک فرصت طلایی است.
وی در همین خصوص اضافه کرد: در دانشکده علوم پزشکی هر پیشنهاد، دستور و یا برنامه‌ای که داریم باید در هیات امنا مصوب شود و مصوبات هیات امنا برای ما شکل قانون دارد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به این مهم که تیم‌های راهبری دانشگاه باید افق‌های بلند داشته باشند، افزود: این تیم‌ها باید جسور باشند و هیچ زمانی نترسند.
وی بیان کرد: خرمشهر و آبادان دارای ویژگی‌های منحصر به فردی در جغرافیای جهانی هستند و باید از این فرصت نهایت بهره را ببریم. ما در منطقه آزاد قرار داریم و با توجه به اینکه این منطقه از تحریم‌ها آزاد است باید فکر بلند داشته باشیم.
دکتر آموزنده با بیان این موضوع که باید هتل‌سازی کنیم و بهترین کنفرانس‌های علمی دنیا را میزبانی نماییم، خاطرنشان کرد: در طراحی سایت 30هکتاری دانشکده علوم پزشکی آبادان ساخت سالن همایش 2هزارنفری با حداقل 6سالن جانبی را در برنامه داریم.
وی تصریح کرد: در حالیکه بسیاری به موضوع بین‌المللی شدن دانشکده علوم پزشکی آبادان با تردید نگاه می‌کردند همه شاهد بودند وزیر محترم بهداشت در سفر اخیرشان به آبادان، خرمشهر و شادگان گفتند که این منطقه قابلیت توسعه بیشتر و تبدیل شدن به مرکز علمی کشور را دارد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: به جرات می‌گویم که با حضور افراد بزرگ، دانشکده علوم پزشکی آبادان قوی‌ترین هیات امنا را در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران دراختیار دارد.
وی خطاب به اساتید دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: با توجه به این موضوع که نگاه وزارت بهداشت به مقوله توسعه تغییر کرده است، به افکارتان اجازه پرواز بدهید و محدود نشوید.
دکتر آموزنده اضافه کرد: شاید نتوانیم بزرگترین دانشگاه کشور باشیم ولی قطعا این توان را داریم که به بهترین دانشکده ایران بدل شویم.
وی جوان بودن را یکی از مولفه‌های بسیار مثبت دانشکده تحت ریاستش برشمرد و افزود: به همین دلیل از مجموعه دانشکده انتظار داریم که جسارت داشته باشند و تغییر ایجاد کنند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: قراردادمان با دانشگاه عراقی منعقد شده است و بستر در این منطقه برای ایجاد یک شهرک علمی وجود دارد.
وی عنوان کرد: در مسیر کاری‌مان مشکلاتی نیز وجود دارد که باید با مشارکت اصلاح شود و بستر این مشارکت نیز باید فراهم باشد.
دکتر آموزنده اضافه کرد: اینجا در آینده یک مرکز بین‌المللی خواهد شد و باید برای رسیدن به این مهم تلاش نماییم.
وی ضمن اشاره به تهدیدها و فرصت‌های پیش‌روی حوزه سلامت افزود: دانشگاه در فکر ارج نهادن هرچه بیشتر به زحمات اساتید خود است زیرا به این موضوع عقیده داریم که اگر به اساتیدمان توجه نکنیم، دانشجوهای‌مان رشد نخواهند کرد و امیدوار هستیم به کمک هیات علمی دانشکده علوم پزشکی آبادان و تمامی مجموعه، منطقه آزاد علمی را راه‌اندازی نماییم.
وی گفت: ما همه در زندگی با اساتید خاصی برخورد داشته‌ایم که منشا تغییر و تحول بوده و ساده، تلاشگر و بی‌ادعا زندگی کرده‌اند.
 
بیشتر
نسخه قابل چاپ