دوشنبه 1 مرداد 1397  
 
Monday, July 23, 2018  
 
الإثنين, ذو القعدة 10, 1439  
 
اخبار و رویدادهای مهم
1397/1/21 سه‌شنبه برگزاری کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی منطقه جنوب غرب خوزستان
به گزارش خبرنگار وب‌دا از آبادان، اولین جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی منطقه جنوب غرب خوزستان و همزمان دومین مجمع سلامت این منطقه با حضور فرمانداران 3شهرستان  آبادان، خرمشهر و شادگان و روسای ادارات مرتبط با سلامت در محل فرمانداری آبادان به ریاست دکتر شهبازی، معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان و دبیری دانشکده علوم پزشکی آبادان و با حضور رییس دانشکده، معاون بهداشت، مدیران شبکه‌های بهداشت و روسای مراکز بهداشت این سه شهرستان شکل گرفت.
این جلسه با دستور کار شرح وظایف و فعالیتهای مجمع ملی سلامت، پیک اول بیماری التور (وبا) و پیشگیری از آن و سند ملی بیماری‌های غیرواگیر، برگزار شد.
دکتر علیرضا آموزنده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در این جلسه اظهار داشت: کارگروه سلامت آبادان، خرمشهر و شادگان از استان منفک شد تا مسائل این 3شهرستان به صورت منطقه‌ای بررسی شود.
وی اضافه کرد: اتفاق بزرگی که سال گذشته اجرایی شد شکل‌گیری مجمع عالی سلامت بود که شخص رئیس جمهور نیز تاکید زیادی بر آن داشتند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در همین خصوص بیان کرد: در این رویداد جدید، سلامت بحثی ملی است و همه دستگاه‌ها باید برای ارتقای آن همکاری داشته باشند و در واقع این حوزه، حوزه‌ای مردم‌نهاد خواهد بود و مردم در فضاهایی همچون بهداشت و آموزش نقشی تاثیرگذار ایفا می‌کنند.
وی با بیان این مهم که حوزه سلامت دیگر مختص به وزارت بهداشت نیست، افزود: فعالیت در سامانه سیب عملکرد ارزنده‌ای را برای دانشکده علوم پزشکی آبادان به جای گذاشت به گونه‌ای که از این طریق افراد در آینده می‌توانند کارت ملی‌ای در اختیار داشته باشند که هویت جسمانی‌شان در آن به ثبت رسیده است.
در ادامه این جلسه دکتر آرمین خالق‌جو، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی بهداشت اظهار داشت: جمعیت تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان در 3شهرستان آبادان، خرمشهر و شادگان حدود 600هزار نفر است.
وی اضافه کرد: در این 3شهرستان، 30مرکز شهری، 18مرکز روستایی، 132 خانه بهداشت و 12 پایگاه سلامت مشغول به فعالیت هستند و بعد از اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت با هزینه‌ای 133 میلیارد ریالی بیشتر این مراکز و پایگاه‌ها تعمیر شدند.
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان به احداث مراکز، خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های جدید در حوزه فعالیت این دانشکده اشاره کرد و گفت: برای در اختیار داشتن نیروهای تخصصی در این مجموعه‌ها، مجتمع عالی سلامت را راه‌اندازی کردیم، ضمن اینکه در بحث اشتغالزایی نیروهای جدیدی را نیز جذب کردیم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: با تلاش همکارانم و حمایت دکتر آموزنده در بحث ثبت افراد تحت پوشش در سامانه سیب در کشور پیشرو بودیم.
دکتر خالق‌جو در همین خصوص تصریح کرد: بیش از 97 درصد افراد تحت پوشش ما در این سامانه ثبت‌نام شدند که از این تعداد نزدیک به 80درصد حداقل یک بار به مراکز بهداشتی مراجعه کرده‌اند.
 
 
بیشتر
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت |
Guest (aumsguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما