دوشنبه 1 بهمن 1397  
 
Monday, January 21, 2019  
 
الإثنين, جمادى الأولى 15, 1440  
 
اخبار و رویدادهای مهم
14
1397/1/19 يكشنبه دانشکده علوم پزشکی آبادان مجهز به فلوسیتومتری شد
سرپرست آزمایشگاههای  معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: دانشکده علوم پزشکی آبادان موفق به خرید دستگاه پیشرفته فلوسیتومتری شد.
دکتر آزادپور در گفت‌وگو با خبرنگار وب‌دا در آبادان اظهار داشت: با حسن‌نیت مدیران و مسئولان دانشکده علوم پزشکی آبادان و با پیگیری دکتر آموزنده، دکتر طاهری، دکتر نوری و مشارکت و همکاری سازمان منطقه آزاد اروند این دستگاه خریداری شد.
وی با اشاره به تجهیز آزمایشگاه تحقیقات این دانشکده به دستگاه فلوسیتومتری BDFACScanto، اظهار داشت: امید است این اقدام که برگ زرینی به افتخارات این دانشکده افزوده است، موفقیت­های پژوهشی و بالینی گسترده‌ای را برای دانشکده به ارمغان بیاورد.
این مقام مسئول دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: از خصوصیات منحصربه فرد دستگاه فلوسیتومتری BDFACScanto، که آن را متمایز می­کند، دقت و حساسیت بالا و همچنین بررسی همزمان چندین و چند مارکر موثر در تشخیص انواع سرطان‌های خونی، لنفوم، تشخیص بیماری‌های نقص ایمنیSCID,CVID,HIV... و به دنبال آن تشخیص قطعی­تر انواعی از بیماری‌ها است.
وی گفت: این دستگاه تنها2 نمونه مشابه کشوری دارد و چنین اقدام بزرگی شهرستان آبادان را قادر می‌سازد تا درصدد رفع نیازهای بالینی خود و شهرستان­های همجوار جهت تشخیص آسان و سریع بیماران مبتلا به انواع سرطان باشد.
آزادپور عنوان کرد: خرید دستگاه یادشده موجبات برداشته شدن هزینه­های هنگفت رفت و آمد و اقامت در شهرهای دیگر را از دوش بیماران دردمند فراهم میآورد.
بیشتر
نسخه قابل چاپ